Loading...

تلفن تماس

  

  22720388  021     

 22964948 021  

telegram: @modnegar   

info@arayeshimakeup.ir   

  

 

آمار

  • تعداد کالا: 445
  • بازدید امروز: 886
  • بازدید دیروز: 2698
  • بازدید کل: 4922265

چه شامپویی استفاده کنیم

شامپو ها به سه دسته تقسیم می شوند
در انتخاب یک شامپوچه نکاتی الزامی است چرا ما درانتخاب شامپو مشکل داریم؟

چه شامپویی استفاده کنیم

شامپوها از ترکیب  مواد گوناگون درست شده اند. که شامل: آب- مواد کف ساز_نرم کننده ها و حالت دهنده ها به مو -ماده پاک کننده یا سورفاکتانت ( ماده اصلی پاک کننده شامپو )  - مواد نگهدارنده یا ضد باکتری -مواد دلپذیر کننده مثل عطر صدفی کننده ها یا موادی که به شامپو قوام سفت ورنگ صدفی می دهند -افزودنیهایی مثل پروتئین ویتامین ها عصاره های گیاهی و مواد ضد قارچ برای درمان شوره هدف از شستشوی موها تمیز کردن وپاکیزگی موها است. در کنار آن نرم شدن وحالت دادن به موها نیز صورت می گیرد.مضاف براین شستشوی موها درحمام یک عمل مفرح وشادی بخش است که میتوان با استفاده از شامپوهای خوش بو وپر کفوجداب لذت  شستشوی مو را افزایش داد.

مناسبترین شامپو برای موکدام شامپو هست؟

شامپوئی که موها را خوب تمیز کند منجر به خشکی و زبری و تیرگی موها نشود.بعضی از پاک کنندهها مثل صابون موها را خوب تمیز می کنند.امامنجر به تیرگی و خشکی وبدحالتی موها میشوند.مواد پاک کننده اصلی شامپوها یا سورفاکتانتها موادی صناعی و سنتتیک هستند.انواع مختلفی از این مواد پاک کننده وجود دارد. بعضی دارای بار منفی برخی مثبت و بعضی غیر قطبی هستندبعضی پاک کننده های قوی تر هستند.بعضی  ملایم ترند بعضی خواص ضد باکتری قوی تری دارند.قیمت این مواد پاک کننده در بازار بسیار متفاوت است.

معمو لا شرکتهای سازنده شامپو ترکیبی از مواد گوناگون پاک کننده را در یک شامپو به کار می برند.معروفترین این مواد سدیم لوریل سولفات است.این ماده خاصیت پاک کنندگی بالا یی دارد اما در عین حال موها را بسیار خشک می کند. مهمترین ویژگی تعیین کننده در کیفیت شامپوی مناسب استفاده از مواد سورفاکتانت مرغوب ومناسب در شامپو است.بهترین نتیجه از ترکیب مواد پاک کننده مختلف بدست می آید. آب بخش مهمی از ترکیب شامپو را تشکیل میدهد.آب مورد استفاده در شامپو حتما باید دیونیزه باشد.یعنی فاقد هر گونه املاح باشد.تولید آب دیونیزه معمو لا در کارخانه های شامپو سازی صورت می گیرد.

گاهی برخی از کارخانه های شامپو سازی برای کاهش قیمت تمام شده از آب معمولی و یا آب چاه وسط کارخانه استفاده می کنند. عوامل دلپذیر کنننده شامپوها, معمولا به شامپوها عوامل کمک کننده کف اضافه میکنند تا شامپو زمان استفاده کف بیشتری کند.بنابراین کف کردن زیاد دلیل بر بر مطلوب بودن و قدرت پاک کنندگی بالا نیست.همچنین موادی خاص به شامپوها اضافه میشود تا شامپو صدفی و غلیظ شود.بنابراین غلیظ بودن شامپو دلیل بر مطلوب بودن آن نیست.همچنین عطرها و اسانس های مختلف به شامپو افزوده میشود تا هنگام شامپو کردن از بوی خوش لذت ببریم.همه این کارها برای دلپذیر کردن عمل شستشو بوده و ودر اصل هدف شامپو تاثیری ندارند.

شامپو مخصوص موهای مختلف: شامپوهای گوناگونی برای موهای چرب یا موهای خشک در بازار وجود دارد.شامپو مخصوص موهای چرب ، چربی موها را کاهش نمی دهد بلکه موهای چرب را بهتر تمیز میکند.همچنین شامپو مخصوص موهای خشک موهای خشک را کمتر خشک میکند و به نرم تر کردن و هیدراته کردن موها کمک میکند. شامپوهای ضدشوره : برای برطرف کردن ودرمان شوره وخارش سرانتخاب شامپوی مناسب ازاهمیت زیادی برخوردار است. شامپوهای خوبی برای درمان شوره سر وجود دارد.بسته به شدت ومیزان شوره وخارش سر باید شامپوی مناسب انتخاب شود.البته برخی مواقع شوره سر شدید بوده وبه تنهائی با شامپو ضدشوره برطرف نمی شود. علاوه برشامپوی مناسب درمانهای دیگر هم ارائه شود.

شامپوهای پروتئینه وویتامینه : پروتئین افزوده شده به شامپوها فقط برای ترمیم آسیب دیدگیهای مو ( ناشی از رنگ دکلره و سشوار زیادی ) مفید فایده است .وبه رشد مو هیچ کمکی نمی کند.مثلا پروتئین ابریشم به شفافیت و درخشندگی موها می افزاید.ویتامینها هم جذب ریشه مو نمیشوند.وبه تقویت رشد مو کمک نمی کنند.پنتنول و ويتامين ب5 برخلاف بقيه ويتامين ها به داخل محور مو نفوذ مي كنند و براي افزايش استحكام و سلامت مو مفيد مي باشد. (دقت کنید که از ویتامین برای افزودن خواص نرم کنندگی استفاده شده نه تغذیه و تقویت مو)

شامپوهای ضدریزش مو : اولا ریزش مو دلایل مختلفی دارد.باید شخصی که دچار ریزش مو است بررسی شده و پس از روش شدن علت درمان مناسب انجام شود.شامپوها اثرمستقیم در درمان ریزش مو ندارند.اما شایعترین علت ریزش مو ریزش موی آندروژنتیک (هورمونی ارثنی ) است.بعضی کمپانی های سازنده شامپو مواد ضد ریزش موی آندروژنتیک به شامپو ها می افزایند.معروفترین این مواد کافئین است. اینکه کافئین ز پوست جذب و اثرات بیولوژیک ایجاد میکند تردیدی وجودندارد.اما اینکه به چه میزان درریزش موی آندروژنتیک مؤثر است هنوز به اثبات نرسیده است. همچنین مواد مؤثر دیگر مثل روغن درخت چای و سائوپالمتو هم به شامپوها می افزایند.

ازانجائیکه استفاده از این مواد ضرری برای بدن ندارد،توصیه ایی برای عدم استفاده از این شامپوها وجود ندارد. آیا فردیکه دچار ریزش مو است باید از شامپوی خاص استفاده کند؟ بله به دلایل مختلف لازم است فرددچارریزش مو از شامپوی مناسب استفاده کند.اولا وقتی شما موهای کمی دارید باید از همین موهای کم حداکثر استفاده را کنید.شامپوهایی وجوددارند که موهای کم پشت را بهتر و پرپشت تر نشان میدهند.ثانیا در شایعترین نوع ریزش مو یعنی ریزش موی آندروژنتیک معمولا بیمارن شوره خارش و چربی زیادی مو دارند.که برای برطرف کردن این علائم شامپوهای خاصی وجوددارند.

لیستی از بهترین شامپو هانظرات

    ارسال نظر