Loading...

تلفن تماس

  

  22720388  021     

 22964948 021  

telegram: @modnegar   

info@arayeshimakeup.ir   

  

 

آمار

  • تعداد کالا: 445
  • بازدید امروز: 482
  • بازدید دیروز: 2385
  • بازدید کل: 4930298

درمان جوش صورت

بازدید: 1066

یکی از بدترین و ناخوشایندترین نوع جوش‌هایی که بر روی پوست به خصوص پوست صورت ظاهر می‌شود جوش‌های چرکیهستند که درمان مختلفی دارندودراین بخشبه آن‌ها اشاره می کنیم.

جوش‌های چرکی که همان توده‌های چرکی بعضی اوقات به دلیل عفونت پیازچه مو ظاهر می‌شوند که نشانگر مشکلات مختلف است. یکی از این مشکلات اختلال در عملکرد طبیعی کبد و غدد زیر پوستی است.

دلیل دیگر می‌تواند ناشی از کمبود ماده ای به نام بیوتین در بدن باشد که البته علاوه بر این دلایل دلایل دیگری هم وجود دارد که به طور کلی به درمان آن‌ها خواهیم پرداخت.

کمبود بیوتین:

کمبود بیوتین را می‌توان با مصرف جوانه‌ها به خصوص جوانه گندم و ماش تا حدودی درمان کرد اما گاهی اوقات علاوه بر مصرف آن‌ها نیاز به مکمل‌های غذایی هم است.

پاک‌سازی کبد:

کبد با مصرف مواد غذایی چرب و از این قبیل دچار مشکل می‌شود که با تغییررژیم غذایی به سمت مصرف سبزیجات و میوه جات می‌توان در به اصطلاح پاک کردن کبد نقش داشت.

چند ماسک برای بهبود جوش‌های چرکی:
 
ماسک جعفری و روغن زیتون:
جعفری را خوب خرد کرده و له کنید و با مقداری نمک و روغن زیتون مخلوط کرده و بر روی پوست صورت بمالید و بعد از چند دقیقه آن را با آب ولرم بشویید.
 
ماسک اسفناج و سفیدآب:
استفاده از سفیدآب از قدیم در بین زنان برای زیبایی پوست رایج بوده است که متأسفانه امروزه لوسیون های شیمیایی جای آن را گرفته‌اند.
برای تهیه ماسک اسفناج پخته شده و له شده را به سفید آب پودر شده مخلوط کنید و به مدت بیست دقیقه آن را بر روی صورت قرار دهید.
 
نکته:
هرگز جوش‌های چرکی را فشار ندهید به خصوص در نواحی اطراف بینی و لب چرا که باعث افزایش محل عفونت می‌شود.
ساده است که باید از مصرف غذاهای چرب به دفعات زیاد خودداری کنی


هیچ مطلبی یافت نشد